Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

ПАДОБРАНЕЦ

ЈАЈЦА, ШЕЌЕР, МАРГАРИН (билни масти и масла 80%, вода, шеќер, готварска сол, емулгатор Е-322, лецитин, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), ОРЕВИ, БРАШНО Т-500, КОКОС, ПЧЕНКАРЕН СКРОБ