Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

САХЕР ТОРТА

САХЕР МИКС (пченично брашно Т-550, шеќер, јајца во прав, какао во прав со намалена маснотија, млечни белковини, пченичен скроб, емулгатори, пециво, регулатор на киселост, ароми), МАРМАЛАД ОД КАЈСИИ (кајсија, шеќер, вода, модифициран скроб, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензоат, арома), ЧОКОЛАДЕН ПРЕЛИВ (шеќер, хидрогенизирана растителна маст, какао во прав, гликозен сируп, лецитин од соја), ЈАЈЦА, ШЕЌЕР, МАРГАРИН (билни масти, масла 80%, вода, шеќер, готварска сол, емулгатор Е-322, лецитин, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), РАСТИТЕЛНО МАСЛО