Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

КОМПИРОВ ЛЕБ

БРАШНО Т-500, КОМПИРОВА СМЕСА (снегулки од компир, пченично брашно, дурум прекрупа, готварска сол, пченичен глутен, шеќер, млеко во прав, палмино масло, ензими, лецитин од соја, аскорбинска киселина, глукозен сируп. содржи глутен и млеко), ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, МАРГАРИН (билни масли и масла 80%, вода, шеќер, готварска сол, емулгатор, лецитин Е-322, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), ПОСИП (сусам, ленено семе, готварска сол, лук во прав), ГОТВАРСКА СОЛ, РАСТИТЕЛНО МАСЛО