Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

СЕНДВИЧ СО ИТАЛО САЛАТА

БРАШНО Т-500, ПАВЛАКА (млечна), КОМПИРОВА СМЕСА (брашно Т-500, компирови снегулки, готварска сол, глутен, шеќер, млеко во прав, палмино масло, ензими, емулгатор, лецитин, Е472е, аскорбинска киселина, гликозен сируп), КРАСТАВИЦА, МОРКОВ, КАШКАВАЛ (млечен), ЗЕЛЕНА САЛАТА, МАСЛИНКИ, РАСТИТЕЛНО МАСЛО, ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, МАРГАРИН (билни масли и масла 80%, вода, шеќер, готварска сол, емулгатор, лецитин Е-322, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), ГОТВАРСКА СОЛ, ПОДОБРУВАЧ (соино брашно, материја за спречување на згрутчување, емулгатори, декстроза, материи за третирање на брашно, бабрено пенично брашно, ензими), ЛЕНЕНО СЕМЕ, СУСАМ, ЛУК ВО ПРАВ