Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

ПИТА КОМБИНИРАНА СО СПАНАЌ И УРДА

БРАШНО Т-500, ИНТЕГРАЛНА СМЕСА (интегрално пченично брашно, брашно Т-500, соино брашно, ленено семе, сончогледово семе), МАРГАРИН (билни масти и масла 80%, вода, шекер, сол, емулгатор, лецитин Е-322, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), СПАНАЌ, МЕШАНА УРДА (млечна урда, растителна урда), РАСТИТЕЛНО МАСЛО, ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, СУСАМ