Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

РОЛ ПИЦА ВЕГЕТАРИЈАНА

БРАШНО Т-500, МЕШАНА УРДА (млечна урда, растителна урда) , ПЧЕНКАРНА СМЕСА (екструдирано пченкарно жито, пченично брашно Т-550, пченичен глутен, сол, емулгатор, агенс за третман на брашно, ензими), ЗЕЛЕНА САЛАТА, КРАСТАВИЦА, ШЕЌЕР, ПИПЕРКИ, КЕЧАП, ДОМАТИ, МАРГАРИН (билни масти и масла 80%, вода, шекер, сол, емулгатор, лецитин Е-322, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), ЗАЧИН, ОРИГАНО, ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, ГОТВАРСКА СОЛ, РАСТИТЕЛНО МАСЛО, ПОДОБРУВАЧ (брашно од соја, противзгуснувач, емулгатори, декстроза, бабрено пченично брашно Т-550, состојки за третирање на брашно, ензими)