Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

РОЛ ПИЦА СЛАНИНА

КАШКАВАЛ (растителен), СЛАНИНА (свинска), БРАШНО Т-500, КОМПИРОВА СМЕСА, ЗЕЛЕНА САЛАТА, ЈАЈЦА, КЕЧАП, ШЕЌЕР, МАСЛИНКА, ПИПЕРКИ, ПЕЧУРКИ, РАСТИТЕЛНО МАСЛО, ПОСИП ЛУКЧЕ (сусам, лен, лук во прав, сол), ОРИГАНО, ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, ГОТВАРСКА СОЛ, ПОДОБРУВАЧ (брашно од соја, противзгуснувач, емулгатори, декстроза, бабрено пченично брашно Т-550, состојки за третирање на брашно, ензими)