Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

РОЛ ПИЦА ШУНКА

КАШКАВАЛ (растителен), БРАШНО Т-500, ПИЛЕШКА ШУНКА, ЗЕЛЕНА САЛАТА, ПЕЧУРКИ, ЈАЈЦА, КЕЧАП, ДОМАТИ, МАРГАРИН (билни масти и масла 80%, вода, шекер, сол, емулгатор, лецитин Е-322, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), РАСТИТЕЛНО МАСЛО, ШЕЌЕР, СУСАМ, ОРИГАНО, ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, ГОТВАРСКА СОЛ, ЗАЧИН, ПОДОБРУВАЧ (брашно од соја, противзгуснувач, емулгатори, декстроза, бабрено пченично брашно Т-550, состојки за третирање на брашно, ензими),