Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

СОЛЕ ПИТА ИНТЕГРАЛНА СО МАСЛИНКИ И УРДА

БРАШНО Т-500, ИНТЕГРАЛНА СМЕСА (интегрално пченично брашно, брашно т-500, соино брашно, ленено семе, сончогледово семе), МЕШАНО СИРЕЊЕ( млечно сирење, растително сирење), МАСЛИНКА, ПОСИП (сусам, овесни снегулки, ленено семе, пченични снегулки, сончоглед, ржани снегулки), МАРГАРИН (билни масти и масла 80%, вода, шекер, сол, емулгатор, лецитин Е-322, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, ГОТВАРСКА СОЛ, ШЕЌЕР, ПОДОБРУВАЧ (брашно од соја, противзгуснувач, емулгатори, декстроза, бабрено пченично брашно Т-550, состојки за третирање брашно, ензими)