Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

ПИЛЕШКО СО БРОКУЛА ВО БЕЛ СОС

Состав: кромид, печурки,брокула, кашкавал, пилешко месо, павлака за готвење, компири