Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

ПИЛЕШКО ВО ДОМАТЕН СОС И ПЕЧУРКИ

Состав: пилешко месо, кечап, кромид, печурки, доматно пире, масло во туби, зачин, оригано, бибер мелен