Веќе 25 години на македонскиот пазар, добро позната пекарата и слаткара Специјал, ги освојува потрошувачите со нејзините вкусни специјалитети.

КРОАСАН СО ПИЦА ФИЛ

БРАШНО Т-500, МАРГАРИН (билни масти и масла 80%, вода, шеќер, готварска сол, емулгатор, лецитин Е-322, лимонска киселина, арома, бета каротен, конзерванс), ЈАЈЦА, КАШКАВАЛ (растителен), ПЕЧУРКИ, РАСТИТЕЛНО МАСЛО, ШУНКА (пилешка), КЕЧАП, СУСАМ, ПЕКАРСКИ КВАСЕЦ, ШЕЌЕР, ГОТВАРСКА СОЛ, ЗАЧИН, ОРИГАНО, ПОДОБРУВАЧ (брашно од соја, противзгуснувач, емулгатори, декстроза, бабрено пченично брашно Т-550, состојки за третирање на брашно, ензими)